Наші контакти

Чекаємо Вас в

Херсонському інклюзивно-ресурсному центрі №1

КУ "ХІРЦ №1"

м.Херсон, вул. Я. Мудрого,4

(066) 29 23 182

kyhirc@ukr.net


Часті питання

Відповідаємо на питання, які турбують батьків найбільше...

Як відкрити інклюзивний клас?
1. Батьки мають звернутися до інклюзивно-ресурсноо центру за місцем проживання та отримати висновок про комплексну оцінку.

2. Батьки подають висновок дитини разом із заявою про зарахування до навчального закладу приблизно за пів року до початку навчання. Школа або садок обов'язково мають створити інклюзивний клас або групу, якщо батьки подали висновок, в якому визначено, що дитина має особливі освітні потреби.

Скільки це коштує?

Всі послуги інклюзивно-ресурсного центру є безкоштовними для відвідувачів.

Інклюзивно-ресурсний центр ставить діагноз дитині?
Відповідно до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, одним із основних завдань центру є проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини. Отже, фахівці ІРЦ визначають особливі освітні потреби, а не встановлюють діагнози.

Через хворобу дитина з особливими освітніми потребами пропустила багато навчальних днів. Календарний план корекційних занять не виконується. Як "наздоганяти" програму ?

У разі пропуску дитиною великої кількості навчальних днів через хворобу виконання програми можна забезпечити шляхом ущільнення тем або, з дозволу батьків, проведення корекційних занять у канікулярний період. Однак організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учня та має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти.

 

Запитуйте онлайн

Дайте нам знати, яке запитання вас цікавить і ми надамо більше деталей.