До уваги батьків дітей з розладами аутистичного спектра

27.04.2021

Інформація щодо проекту Фундації 

"Porta Vitae".

Проект для дітей з особливими освітніми потребами реалізується у самому центрі Польщі - затишному маленькому місті Пйотрикув Трибунальський.

Містить в собі садок і школу.

Терапевтичний садок для дітей з інвалідністю: проводить терапію дітей з аутизмом.

Термін терапії - не менше 1 року.

Садок працює з 7:00 до 17:00 по буднях.

Діти знаходяться в міні-групах до 5 дітей. З ними 2 супроводжуючих (вчитель та помічник). Є заняття з логопедом, психологом, ABA-терапія, сенсорна інтеграція.

Групові заняття - доготерапія, акватерапія, іпотерапія, музикотерапія і т.д.

Коли дитина приїжджає, - спочатку її дивиться лікар, психіатр, потім психологічна комісія (вона призначає необхідну кількість занять дитині і згідно з їх призначенням дитина отримує терапію). Ця процедура може зайняти приблизно 2 місяці.

Потім, вже по отриманню карти тимчасового проживання, з тими документами ви отримуєте офіційний європейський діагноз, який є надалі дійсним на території Євросоюзу. Дитина все одно ходить в садок і отримує загальну терапію, поки чекаємо на висновок лікарів. В садку заняття на польській мові, але майже в кожній групі, є україномовний спеціаліст для легшої адаптації. Діти мають 3-разове харчування - яке теж, як і терапія, є безкоштовним для учасників проекту (харчування загальне).

Єдине, за що є оплата, то це іпотерапія (30 злотих за місяць), але то за бажанням. Вона проводиться в теплу пору року.

Зараз також є можливість по показанням проходити Томатіс-терапію на стаціонарному обладнанні, мікротокову стимуляцію та акустичну дельфінотерапію у навушниках. Для того має бути енцефолограма - не старше 3 місяців та перевірка слуху.

Також є оксигенотерапія (терапія киснем за допомогою маски або назальної канюлі): як і в барокамері, але більш природним шляхом, кисень потрапляє в організм, розчиняється в крові і насичує органи і тканини. Дана терапія є платною - 200 злотих за 10 процедур (тривалість 1 процедури встановлюється лікарем, залежно від стану дитини)

Діти з батьками живуть в гуртожитку. Для дітей з аутизмом проживання безкоштовне.

Для кожного дорослого вартість проживання - близько 650 злотих на місяць, для другої дитини (без діагнозу) близько 100 злотих. Якщо в родини є ще діти - ми допомагаємо влаштувати в садок звичайний/школу. Краще, коли приїжджає і мама і тато - так, по досвіду, легше. Бо мама, все ж таки, прив'язана до дитини і не так легко знайти працю, яка б погодилась тримати маму, яка періодично не виходить через хвороби дитини, візити до лікаря, зустрічі в садку і т.д. З роботою тата набагато легше - так, то не буде легка робота. Робота чи на заводі, чи на складі по 8-12 годин.

Ми просимо, щоб люди розраховували на те і мали при собі суму хоча б на 2-3 місяця на проживання поки владнається питання з роботою і т.д.

Для того, щоб потрапити в проект, надсилайте ваші документи (скан-копії) на пошту portavitaefundacja@gmail.com,irina_rozd@meta.ua:

  • паспорти (українські та закордонні)
  • свідоцтво про народження,
  • код ідентифікаційний,
  • телефон,
  • е-мейл,
  • медичні документи, які підтверджують діагноз,
  • документи на всіх людей, які збираються їхати в Польщу.

Після того, як на основі ваших перекладених українських документів, мені лікарі кажуть, що все добре - я даю вам підтвердження.

Варіанти приїзду зараз можуть бути тільки по візах. Для віз ми робимо запрошення для дорослого на роботу/навчання та для дитини запрошення від садку/школи.

Варіанти доїзду - автобусом з Києва/Житомира/Рівного/Львова та інших міст прямо до нас в Пйотрикув. Потягом до Варшави/Кракова/Пшемишля/Катовіц - далі потягом до Пйотрикува. Літаком до Варшави/Кракова/Вроцлава/Катовіц/Лодзя, а далі теж автобусом чи потягом.

Під цілі проекту попадають діти віком 3-6 років (садочок), 7-11 років (школа), які мають діагноз аутизм чи ранній дитячий аутизм (Ф84,0).

Школа:

з вересня 2019 вже працює спеціальна школа. Зараз у нас є 1, 2 та 3 класи. В класі до 4х дітей - з 2ма супроводжуючими ( вчитель та помічник). Вік дитини може бути 7-11 років. Якщо вік дитини більший, то треба обговорювати окремо!

По всіх питаннях прохання звертатись до координатора в Польщі - Анни (вайбер +380504430502) чи керівника Юрія (вайбер +380504438413), чи координатора в Україні - Ірини (телефон/вайбер +380978330210) в робочий час з 8 по 16 год по Польші (9-17 год по Україні) чи писати на пошту portavitaefundacja@gmail.com,irina_rozd@meta.ua

Сторінки на ФБ:

Садочок - https://www.facebook.com/Przedszkole-Specjalne-Porta-Vitae-102498237901335

Школа - https://www.facebook.com/nssp.portavitae/